ŠokoladasKuo skiriasi rankų darbo ir masinės gamybos šokoladas?

Kuo skiriasi rankų darbo ir masinės gamybos šokoladas?

Pagrindinis pramoninio šokolado gamintojo uždavinys yra nuoseklumas: nuoseklus pH, nuoseklus skonis ir nuosekli reologija. Tai pagrindiniai uždaviniai norint šokoladą nuolatos išlaikyti tokio paties skonio, konsistencijos ir išvaizdos.

Plačiai pardavinėjamo šokolado pirkėjai jį įsigiję prekybos centre ar panašioje vietoje tikisi gauti tokį patį kaip ir praeitą kartą. Dažniausiai taip ir būna. Didieji gamintojai kakavos derlių perka itin dideliais kiekiais iš skirtingų regionų, skirtingų ūkininkų, dažniausiai skirtingos kokybės. Netgi to pačio regiono, to pačio ūkininko derliai gali skirtis savo savybėmis, išlaikymu, fermentacija ir kitais aspektais. Taigi, didieji gamintojai niekada negauna vienodos žaliavos idealiai atitinkančios jų receptūrą.

Gamintojai susiduria su iššūkiu šiuos kakavos derlius paversti to pačio skonio gaminiu, kokį jų klientas yra įpratęs gauti. Tuomet įsijungia mokslas ir pradedami įvairūs pupelių savybių keitimo technologiniai procesai, pasitelkiama ilgametė patirtis kaip šie procesai įtakos galutinį produkto skonį. Dažnu atveju dedami įvairūs skonį padedantys koreguoti maisto priedai.

Rankų darbo „craft” tipo šokolado gamintojams šios problemos nėra aktualios. Mažų kiekių šokolado gamintojai iš skirtingų derlių išgauna unikalius ir naujus skonius bei poskonius – priešingai nei didieji gamintojai.

Profesionalus šokolado amatininkas nėra pririštas prie galutinio rezultato. Būtent dėl to turi galimybę nuolatos tobulėti ir plėsti savo supratimą apie kakavą bei jos unikalumą. Šokolado gamybos metu meistras vadovaujasi savo intuicija, patirtimi bei įžvalgomis, bet ne konkrečia receptūra ar sausu mokslu.  Tai vyksta realiame laike ir kiekvieną kartą skirtingai, nes kakavos pupelių partijos būna unikalios. Pupelės kaitinamos iki norimo aromato, šokoladas trinamas iki pageidaujamos tekstūros ir konsistencijos.

Būtina paminėti ir naudojamus šokolado pagardus, tokius kaip jūros druskos, džiovinti arba liofizuoti vaisiai bei uogos, prieskoniai, sėklos bei riešutai ir panašiai. Kiekvienai šokolado plytelei šie ingredientai suteikia unikalumo ir daugybę džiaugsmo mūsų gomuriams.

Niekada nerasite identiškai atrodančio šokolado ar saldainio, o ką kalbėti apie skonį! Be abejo, mažieji gamintojai turi savo šokoladų kolekcijas ir stengiasi išlaikyti tas pačias natas, charakterį bei išvaizdą. Šokoladas kurį ragavote iš ankstesnės partijos ir šokoladas iš naujos partijos bus panašaus skonio, tačiau gali skirtis kai kuriomis savybėmis.

Kodėl rankų darbo „carft” šokoladai buvo ir bus brangesni nei prekybos centrų lentynų šokoladai?

  • Naudojamos aukščiausios kokybės kakavos pupelės į kurių kainą įeina sąžiningų ūkininkų atlyginimai;
  • Šokolado gamintojai naudoja brangesnius ingredientus, dažnai organinius;
  • „Craft” šokolado gamyba užtrunka kur kas ilgiau, o laikas yra pinigai.

Kiekvienos šokolado partijos rezultatai bus skirtingi ir unikalūs. Kiekvienas kartas vertas atšventimo. Nepamirškime ir didelio meistro atsidavimo bei rankų darbo, kuris šiais laikais yra itin vertinamas. Klientas ragaudamas rankų darbo šokoladą kiekvieną kartą patirs nepakartojamą (tiesiogine to žodžio prasme) skonį ir aromatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AUKŠTYN